Hakkında Özellikler İletişim

Bütçe Yönetim Sistemi

Bütçe Yönetim Sistemi

Bütçe Yönetim Sistemi

Bütçe Yönetim Sistemi Hakkında

Bütçe Yönetim Sistemi, gelir ve gider bilgilerinizi kategoriler bazında kaydedebileceğiniz; çeşitli raporlar ile takip edebileceğiniz ve aylık olarak harcama kategorileri için belirleyebileceğiniz tahmini harcama miktarları ile bütçe planlama yapabileceğiniz bir web uygulamasıdır. Uygulama tüm tarayıcılarda çalışabilmektedir, internete bağlı herhangi bir tarayıcıdan uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Bütçe Yönetim Sistemi; mobil uyumlu, yani responsive (duyarlı) olarak tasarlanmış ve geliştirilmiştir. Buradaki amaç hem yüksek çözünürlüklü bilgisayarlarda hem de mobil cihazların barındırdığı değişken ekran çözünürlüklerinde görüntülenirken doğru ölçeklendirmeyle görünmesi, doğru oranda görünmekle kalmayıp rahat gezilebilmesini sağlamaktır. Bu sebeple her türlü cep telefonu ve tabletten de ulaşıp kolayca bütçe planlama yapabilirsiniz.

Bütçe Yönetim Sistemi üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Kayıt olmak ve giriş yapmak gerekmektedir; kayıt olmak ücretsizdir; geçerli bir e-posta adresi ve kullanıcı adı ile kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra hemen giriş yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz; kullanım ücretsizdir.

Bütçe Yönetim Sistemi'ne sosyal medya hesaplarınız ile (facebook, linkedin, google, github) kayıt olmadan giriş yapabilirsiniz. Sosyal medya hesabınıza ait e-posta adresi ile daha önce kayıt olmuşsanız, hesabınıza giriş yapılacak; kayıt olmamışsanız, kullanıcı hesabınız ve başlangıç bilgileriniz otomatik olarak oluşturulacaktır.

Yazar Hakkında

Levon Alsamur


Levon Alsamur

1966 yılında İstanbul'da doğdu. İlkokul öğreniminin ardından, orta ve lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1986 üniversite giriş sınavlarında (o zamanki adıyla ÖYS) MF puanına göre Türkiye çapında ilk 200'e girerek Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı. 1991 yılında mezun olarak Bilgisayar Mühendisi ünvanını aldı. 1991 - 2015 yılları arasında Türkiye'nin önde gelen firmalarında yazılım mühendisliği, departman ve birim yöneticiliği yaptı. İnsan Kaynakları uygulamalarında uzmanlaştı; ERP sistemleri için çeşitli uygulamalar tasarladı. Yazılım geliştirme ekiplerine liderlik yaptı. Bu site dışında ayrıca İşçi bordrosu hesaplamaları yapabileceğiniz BordroHesapLA.com adlı web sitesini de geliştirdi.

Halen IAS Türkiye 'de Competence Center Expert olarak çalışmaktadır.

ÖZELLİKLER

Bütçe Yönetim Sistemi ile Ne Yapabilirim ?

Bütçe Yönetim Sistemi ile, sınırsız sayıda bütçe, her bir bütçe için sınırsız sayıda kategori grubu ve her bir grup içinde sınırsız sayıda kategori tanımlayabilirsiniz. Kayıt olduğunuzda, sistem tarafından otomatik olarak bir adet bütçe ve bu bütçeye ait ön tanımlı grup ve kategoriler oluşturulacaktır; isteğinize göre bunları değiştirebilirsiniz. Tanımlamış olduğunuz bu kategorilere, aylık olarak tahmini harcama miktarlarını (aylık bütçe) kaydedebilirsiniz. Grupları ve kategorileri kendi içlerinde Sürükle & Bırak (Drag & Drop) ile sıralamasını düzenleyebilir; ayrıca kategorileri bulundukları gruptan başka bir gruba yine Sürükle & Bırak ile taşıyabilirsiniz. Herhangi bir kategorinin, belirtilen aya ait harcamalarını listeleyebilirsiniz.

Aylık Bütçe

Bütçe PlanLA Bütçe PlanLA Bütçe PlanLA

Bütçe Yönetim Sistemi ile, sınırsız sayıda hesap tanımlayabilirsiniz. Hesaplar; nakit, vadesiz hesap, vadeli hesap veya kredi kartı tipinde olabilmektedir. Hesaplara sınırsız sayıda hareket girebilirsiniz. Hareketler; gelir, gider, gelen transfer veya giden transfer olabilmektedir. Ayrıca hesabı ilk oluşturduğunuzda açılış bakiyesi otomatik olarak oluşturulmaktadır.

Hesaplar

Hesaplar Hesaplar Hesaplar

Bütçe Yönetim Sistemi ile çeşitli grafiksel raporlar üretebilirsiniz:

1) Toplam Harcama Raporu: Belirli filtrelere göre hesaplanan toplam harcama tutarının, kategori gruplarına göre yüzdesel olarak dağılımını gösteren grafik.

Toplam Harcama Raporu Toplam Harcama Raporu Toplam Harcama Raporu

2) Aylık Harcama Raporu: Belirttiğiniz tarih aralığında aylık olarak yapılan harcamaların, yine belirlediğiniz filtelere göre hesaplanan ve kategori gruplarına göre yüzdesel olarak dağılımını gösteren grafik.

Aylık Harcama Raporu Aylık Harcama Raporu Aylık Harcama Raporu

3) Harcama Listesi: Belirttiğiniz filtrelere göre hesaplanan harcamalar, grup ve kategori bazında tablo olarak listelenmektedir. Gruplar ve Kategoriler, harcama toplamlarına göre büyükten küçüğe doğru sıralanmış olup, herhangi bir gruba tıkladığınızda, o gruba ait kategoriler; herhangi bir kategoriye tıkladığınızda ise, o kategoriye ait harcamalar yeniden eskiye göre tarih sırasına göre listelenmektedir.

Harcama Listesi Harcama Listesi Harcama Listesi

4) Net Durum Raporu: Belirttiğiniz tarih aralığında, her ayın son günündeki yine belirlediğiniz filtelere göre hesaplanan net bütçe tutarlarını gösteren çubuk şeklindeki grafik.

Net Durum Raporu Net Durum Raporu Net Durum Raporu

İLETİŞİM

Düşüncelerinizi Paylaşmak İster Misiniz !

admin (at) ButcePlanLA . com